१८ वर्षमै क्यान्सर, उपचार सहयोग अपिल

  • ख-
  • ख+

म्याग्दे : म्याग्दे गाउँपालिका वडा नं ७ का एक युवकलाई क्यान्सर भएको छ । १८ बर्षका युवक बिरेन्द्र पाैडेल एक वर्षयता पेटकाे क्यान्सरबाट पीडित भएकाले परिवारले सहयोगकाे अपिल गरेको छ । एसइइ दिएका पाैडेल अध्यनकै शिलशिलामा पेटको समस्या भएको र अस्पतालमा गई जचाँउदा क्यान्सर भएको पत्ता लागेको थियो ।

भरतपुर क्यान्सर अस्पतालमा उपचार गराइरहेका उनको
किमाे चढाउने काम सुरु भएको परिवारले जनाएको छ । उपचारको क्रममा हालसम्म ६ लाख खर्च भइसकेको र घरको अवस्था सामान्य रहेको हुँदा थप उपचारमा समस्या परेको म्याग्दे दमौली समाजका संस्थापक अध्यक्ष भाग्यशाली ढुंगानाले बताए ।

परिवारकाे आर्थिक अवस्था कमजोर भएको हुँदा म्याग्दे समाज लगायतले आर्थिक संकलनका लागि पहल सुरु गरेको ढुंगानाले बताए । यता दमौली आई बसाेबास गर्ने म्याग्दे ७ अासपासका बासिन्दाले पनि पाैडेलकाे उपचारको लागि छलफल चलाएका छन् ।

बिरेन्द्र पाैडेल बचाउ अभियान लिएर सबै माझ सहयोगका लागि अाव्हान गरिने सहयोग अभियानका अगुवा विष्णु पराजुलीले बताए ।

‘हामीले घरको अवस्था बुझ्याैं , एउटा जग्गा पनि बेचिसकेकाे पायौं , अरू पैसा नभएको र उपचार गर्न समस्या भएको पाएपछि लाउँलाउँ खाउंखाउँ अवस्था उमेरको युवालाई बचाउनुपर्छ भन्ने ठान्याैँ र अभियान सञ्चालन गर्ने अठोट गरि अगाडि बढ्दै छाैँ,’ पराजुलीले भने ।

अभियानमा सरिक हुन र सक्दो सहयोग गर्न उनलेे सबैलाई आग्रह गरेका छन् । पाैडेलकाे उपचारका लागि म्याग्दे गाउँपालिकाकाे अति विपन्न सिफारिसबाट केही कम खर्च प्राप्त भएको पराजुलीले बताए ।

कुनै सल्लाह, सुझाव वा प्रतिकृयाको लागि damaulinews.com@gmail.com मा इमेल पठाउन सक्नुहुन्छ ।
प्रतिक्रिया दिनुहोस्

कभर स्टोरी